פסטיבל אוטופיה 2013 / הסרטים

164

אהלן חברים! שוב הגיעה עלינו התקופה הנהדרת הזאת, בואכה סוכות. אוטופיה (אהמ…) מתקרב. כפי שעשיתי בשנה שעברה אעלה לכאן שני מסמכים אשר יירכזו את ההמלצות שלי לקראת הפסטיבל השנה. המסמך הזה יירכז את המלצות הסרטים שלי בעוד המסמך הבא יירכז את המלצות ההרצאות ושאר הערבים.

דיסקליימר: הטעם שלי מוזר. אני אוהב הרבה דברים. אני שונא הרבה דברים. ראו הוזהרתם.

המזרח – The East (22.9 18:45, 26.9 18:30)

בריט מארלינג. אלן פייג’. Need I say more?

וברצינות. אהבתי את Another Earth. אהבתי את Sound of My Voice. הסרט השני כבר כלל אלמנטים דיסטופיים, והנה בריט מתמודדת עם הז’אנר חזיתית. תצפו למד”ב אינטליגנטי במלוא המילה: המד”ב הוא רק תירוץ לדון בנושאים שמעניינים את בריט, קרי אמון, משפחה וקהילה. העלילה נשמעת סבירה (טרור סביבתי קיבל כמה טיפולי מד”ב מאוד טובים, 12 קופים אם נזכיר רק אחד) אבל בבירור גולת הכותרת של הסרט הזה תהיה הכימיה בין מרלינג לפייג’ והדיאלוגים המינמליסטים אך מפוצצי אנרגיה של בריט.לאוהבי מד”ב מסוגנן, נקי ומתנשא.

אלוהים יברך את אמריקה – God Bless America (27.9 22:00)
לא סרט חדש, אלא הקרנה מחודשת במסגרת תוכנית הפסטיבל, “דיסופיה”. זה סרט מבריק. מדובר בעצם על rant אחד גדול כנגד החברה האנושית, משולב במסע קטל מהמשובחים שנראו על המסך. המשחק פה הוא גולת הכותרת השניה, מעבר לתסריט עצמו. בתוך תפקידים שבעצם מתארים איבוד שפיות אל מול הבדידות והבנאליות של החברה, מצליחים השחקנים לייצר רגעים אנושיים ומעניינים.לאוהבי טרנטינו/נאומים של סלבוי ז’יז’ק לצלילי אקדחים.

מארס ואפריל – Mars&Avril (22.9 16:15)
תראו את הטריילר (http://www.youtube.com/watch?v=GohIHWwbgus).  תבואו.
וגם, זה אינדי. Sharing is caring.

כנס העתידינים – The Congress (22.9 22:00)
אתם חייבים לעצמכם את הסרט הזה. אני מחכה לו כבר המון זמן. הספר שעליו הוא מבוסס, של סטניסלב לם, הוא חובת קריאה לכל מי שמכיר אותי. מד”ב חכם, מטריד, מפחיד ומבלבל. ומה נכנס לתוך כל זה. ארי פולמן. ועוד לא סיימנו: רובין רייט. הארווי קייטל. פול ג’יאמטי. מה? מה? כן.לאוהבי מד”ב מציאויות/חלומות ואוהבי סרטים טובים באשר הם

התקיפה – The Battery (23.9 23:00)
סרט זומבים שלא מתבייש במקורות שלו? כן בבקשה! הסרט הוא חזרה קלאסית לז’אנר התקיפה האמריקאי: שני שחקני בייסבול נאלצים ללחום את דרכם לאורך היבשת הנצורה, בעודם מגבשים צוות שורדים ונאבקים בזומבים. הסרט קוצר מלא מלא שבחים (כולל מ- PAX המתקיים כעת בארה”ב ומהווה מקור די טוב למה טוב ומה לא). בקיצור, כיף זומבים טהור.לחובבי וולקינג דד (כולכם) ורקונסטרוקציות.

סוף העולם – The World’s End (24.9 16:00)
הסרט האחרון בסדרת הקורנטו. מד”ב קלאסי ומצחיק בכיכובו של סיימון פג ובביומו של אדגר רייט. הרובופוקליפס מתנגשת עם זחילת ברים בריטית עצבנית. Need I really say more?
לאוהבי…פאקינג תבואו, בסדר?

זהו!
ממליץ לעבור על התוכנייה בעצמכם (תוכנייה), יש עוד מלא מלא סרטים טובים שמוקרנים השנה. נתראה בקרוב עם ההמלצות שלי על אירועים!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s