תפילה אגנוסטית מאת רוג’ר זלזני

רבים מחבריי שמעו אותי אומר שאני אגנוסטיקן. כמובן שהם גם שאלו מה זה אומר בדיוק. יתכן ובעתיד אכתוב פוסט יותר מעמיק בנושא, אבל כרגע אני רק מעוניין לתרגם לכם קטע קצר. רוג’ר זלזני הוא מגדולי המדע הבדיוני והפנטזיה. אתם כבר יודעים שאצלי זה מקנה לו הרבה נקודות. מלבד היותו סייף מדרגה ראשונה, מומחה בקרטה ואייקידו, הוא היה אדם מדהים, רחב לב ומשורר יוצא מגדרו. אין ספר אחד שלו שלא הביא אותי לדמעות, וזה מקום ששמור רק לו, לפיליפ ק. דיק ולאורסולה לה גווין. מקום רם בהחלט, לפחות בפנתיאון שלי. באחד מהספרים המטרידים והטובים ביותר שלו, יצורי אור וחושך, הוא כותב את תפילת האגנוסטיקן, פרדוקס אופייני לזלזני. דרך אגב, הספר נמצא אצלי בעברית ו, כמו כל ספרי, אתם מוזמנים להשאילו.

Insofar as I may be heard by anything, which may or may not care what I say, I ask, if it matters, that you be forgiven for anything you may have done or failed to do which requires forgiveness. Conversely, if not forgiveness but something else may be required to insure any possible benefit for which you may be eligible after the destruction of your body, I ask that this, whatever it may be, be granted or withheld, as the case may be, in such a manner as to insure your receiving said benefit. I ask this in my capacity as your elected intermediary between yourself and that which may not be yourself, but which may have an interest in the matter of your receiving as much as it is possible for you to receive of this thing, and which may in some way be influenced by this ceremony. Amen.

Creatures of Light and Darkness, 1969 Roger Zelazny

בהינתן שאשמע על ידי דבר כלשהו, שאולי ואולי לא מייחס חשיבות למה שיש לי להגיד, אני מבקש, אם זה משנה, שיסלחו לך על כל מה שאולי עשית או לא עשית ודורש סליחה. מנגד, אם לא סליחה אלא משהו אחר הכרחי במקרה זה כדי להבטיח בידך יתרון כלשהו שתהיה זכאי לו לאחר השמדת גופך, אני מבקש שדבר זה, מה שלא יהיה, יינתן או יימנע ממך, בהתאם למקרה, כדי להבטיח את קבלת היתרון המדובר. אני מבקש זאת מתוקף סמכותי כמתווך הנבחר על ידך בינך לבין מה שייתכן והוא לא אתה, ואולי בעל עניין מסוים בדבר קבלתך את כל אשר ביכולתך לקבל מדבר זה, וייתכן ויושפע על ידי טקס זה. אמן.

רוג’ר זלזני, יצורי אור וחושך.

3 thoughts on “תפילה אגנוסטית מאת רוג’ר זלזני”

  1. הכול טוב ויפה. רק אני מבקש לתקן “נכשלת לעשות” עדיף שיהיה “לא עשית”. ולגבי התוכן, יש מצב שהוא אתאיסט הלועג לאגנוסטים?

    1. תודה על התיקון, יתוקן בהקדם. וכן, הוא אתיאסט שצוחק על אגנוסטים. אבל זה בסדר, we can take a joke .

      בנוסף, אתה יכול לוותר פעם הבאה על הכל טוב ויפה. אין צורך בעוקצנות.

      נשיקות.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s