וו-ווי / עדן קופרמינץ

יש רגעים בקרטה שאתה ממש עייף בסוף אימון טוב אבל מחובר לחלוטין לגוף שלך. אז זה מרגיש כאילו אתה זז בג’לי ושהכל נע איתך. והיריב שלך איטי, ואתה לא בדיוק מהיר, אבל אתה שם שצריך. והרגליים הן כמו מוטות של נהר שמחברות אותך עמוק, עמוק לתוך הרצפה. יש עיניים, שצפות שם בג’לי, ואתה מבין שהן רוצות להיות בצד השני שלך. גם הן נקודה בג’לי, וגם להן יש מטרה. אין רוע, או כעס, או שנאה, או עצב. הן נקודה, ואתה נקודה, ואתם בדרך אחד של השני. בינתיים, העיניים שלך רואות, רואות עמוק, לא לתוך דברים אבל לצד דברים. אתם באותו הנהר, הנהר של הרגליים, אבל במקביל אחד לשני. המהירות של הנקודה ההיא, המשתוקקת להיות מאחוריך, ידועה. הכוח שלה לא ידוע, אבל הוא לא פחות ולא יותר משלך. אחר, אולי. אבל זהה.

שם, בנקודה ההיא ברצף המחשבה, הכל קופא. אתה לא מריח את הרצפה כי הריח שלה ברור. אתה לא מריח את הרוח דרך החלון כי הריח שלה עוד יותר ברור. מישהו צועק, או שהוא צעק, אבל אתה לא צריך לענות, כי ענית כבר. יש לבן והוא עופף אותך. זה בגלל שהגי שלך לבנה אבל גם בגלל שהרגע לבן. ואיפה שהוא עמוק יש התקף אנרגיה והוא עובר, והוא עבר. ולאט, ומהר, הכל מזוקק לכדי עובדה אחת, הרגשה אחת ומרובה, ועוצמתית וחלשה: המחשבה היא הרצון היא המעשה. ואז אתה חושב/רוצה/עושה את היד שלך לכדי הארכה של הבפנים. הבפנים הזה לא צועק, אבל אתה שומע אותו טוב מאוד. הבפנים הזה לא רוצה לצאת אבל הוא כבר בחוץ מזמן, תמיד היה בחוץ אבל אתה לא שמת לב. איך לא שמת לב? עכשיו, הכל ברור אבל מעורפל. יש יד, ובפנים, וכעס, ותשוקה, וכלום והם כולם נעים לעבר הנקודה השנייה.

ולפעמים, אבל באמת לפעמים, אתה מבין שגם הנקודה השניה מבינה אבל לא מבינה כלום. גם היא בג’לי אבל ג’לי משלה שהוא גם הג’לי שלך. והבפנים שלה בחוץ והבחוץ שלה בפנים. ואז אתה צוחק. צוחק כל כך חזק שלאנשים מסביבך זה נשמע כמו צעקה. הנקודה השניה מבינה את עצמה וגם את הצחוק שלך שהוא צעקה. היא מבינה/משתוקקת/צוחקת. ואז הנהר ברגליים הופך למפל, מפל רועש ושקט, כל כך שקט שזה כואב באזניים.

והיריב שלך איטי. ואתה לא בדיוק מהיר.

איש גדול בפנים
אדירה היא הדממה
תנועה לא תנועה

http://en.wikipedia.org/wiki/Wu_wei

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s